Okna Skandynawskie Drukuj


Okna skandynawskie stanowią silną alternatywę do okien Euro.
Całkowicie odmienna konstrukcja pozwala na uzyskanie lepszych parametrów szczelności, wytrzymałości, zabezpieczenia przed włamaniem oraz uzyskanie ciekawych funkcji dotyczących użyteczności okna.

 

 

 

Więcej przestrzeni

Proszę wyobrazić sobie okno którego otwarcie nie wymaga rozsunięcia zasłony (rolety wewnętrznej), usuwania większych przedmiotów z parapetu okiennego. Okna skandynawskie otwierają się na zewnątrz co pozwala dowolnie zagospodarować wewnętrzną przestrzeń wokół okna.

 

Mycie okna staje się przyjemnością

Przemyślana budowa i funkcjonowanie okuć do okien skandynawskich pozwoliło na stworzenie produktu, którego codzienna obsługa nie stwarza już trudności. Mechanizm wspornikowy okien skandynawskich pozwala na obrócenie skrzydła okiennego, a co za tym idzie czyszczenie zewnętrznej powierzchni okna od wewnątrz.

 

Bezpieczeństwo

Okna skandynawskie wyposażone są w mechanizmy zapobiegające możliwości nagłego niekontrolowanego otwarcia się okna. Okno uchyla się około 10 cm, następnie blokowane jest przez ogranicznik, dalsze otwarcie okna wymaga użycia obu rąk aby zwolnic zabezpieczenie przed otwarciem. Ten sam ogranicznik spełnia również funkcję blokady okna w pozycji obróconej 180st, dzięki czemu użytkownik ma obie ręce wolne do umycia okna.

 

Szczelność

Okna skandynawskie charakteryzują się doskonałą szczelnością potwierdzoną w testach wg normy, gdzie osiągnęły najwyższą klasę. Konstrukcja okien, została zaprojektowana w taki sposób że wiatr napierając na skrzydło okienne dociska je do ramy, przez co okno staje się szczelniejsze. W przypadku okien otwieranych do wewnątrz siła naporu wiatru może prowadzić do rozszczelnienia okna, natomiast w oknach skandynawskich nie ma możliwości aby to zjawisko wystąpiło.


   

 

 

Zobacz GALERIE

 
  • Polish (Poland)
  • English (United Kingdom)
  • Deutsch (DE-CH-AT)
  • Russian (CIS)
  • Norsk bokmål (Norway)